ایزی کنکور

به کجا چنین شتابان!

نوشته شده توسط:ایزی کنکور | ۱ دیدگاه

دوستان این مطلب در پیک سنجش به تاریخ 1393/2/22 درج شده است

 

پرده اول


صدای اول: دانش‌آموز انسانی هستم. وضع ادبیات فارسی عمومی من خوب نیست و در آخرین آزمون جامع سنجش فقط 25 درصد زدم. می‌خواهم بدانم که به کمک دی وی دی های شما تا آزمون سراسری چقدر پیشرفت می‌کنم؟


صدای دوم: ما به کمک رمز گردانی، کُدینگ و تصویر سازی، تمام مباحث قرابت معنایی، تاریخ ادبیات، آرایه‌ها و املا را برای دانش آموزان به زبان ساده تشریح می کنیم و داوطلب می تواند نتیجه‌ای عالی بگیرد. شما اگر قول بدهید که روزی 2 ساعت برای ادبیات وقت بگذارید و تمام کارهایی را که می‌گویم، انجام دهید و «پکیج» ادبیات را کامل کنید، می‌توانید در آزمون سراسری به 100 درصد سؤال های ادبیات پاسخ صحیح بدهید!


صدای اول : 100درصد در همین 45 روز باقی مانده ؟!!!


صدای دوم: بله، 100 درصد!


صدای اول: آن وقت هزینه این دی وی دی ها چقدر است؟


صدای دوم: املا 20 هزار تومان، قرابت معنایی منفی 20 هزار تومان، قرابت معنایی مثبت سال دوم 30 هزار تومان، قرابت معنایی مثبت سال سوم 30 هزار تومان، قرابت معنایی پیش دانشگاهی 30 هزار تومان، تاریخ ادبیات 20 هزار تومان ، آرایه های ادبی 30 هزار تومان، زبان فارسی 90 هزار تومان، زبان فارسی پیشرفته 50 هزار تومان، ادبیات تشریحی 90 هزار تومان، ادبیات تشریحی پیش دانشگاهی 150 هزار تومان، ادبیات استاد ..... (صاحب دی وی دی های فوق ) 75 هزار تومان، جزوه زبان فارسی 50 هزار تومان و روش تست زنی 30 هزار تومان.


(و این گونه می‌شود که یک داوطلب با درصد 25، به یاری 725 هزار تومان دی وی دی در مدت 45 روز می‌تواند به درصد 100 برسد! حالا چه اهمیتی دارد که در 4 سال گذشته فقط یک نفر چنین درصدی را در گروه آزمایشی علوم انسانی کسب کرده است! مهم این است که دی وی دی های استاد چنین مهارتی را به تو خواهند داد، و شاید هم دلیل عدم موفقیت رتبه‌های تک رقمی سال‌های گذشته برای پاسخگویی به 100 درصد سؤال‌های ادبیات‌، این بوده است که از جزوه‌ها و دی وی دی های این استاد استفاده نکرده‌اند!)


پرده دوم


صدای اول: داوطلب ریاضی هستم و برای درس فیزیک آماده نیستم. در آخرین آزمون جامع سنجش فقط 11 درصد فیزیک زدم.


صدای دوم: درصد خوبی نیست؛ اما شما می‌توانید در این مدت باقی‌مانده با دی وی دی‌های ما درصد فیزیکتان را به 65 برسانید!


صدای اول: 65 درصد در 45 روز؟!


صدای دوم: بله؛ البته اگر آمادگی روحی کامل داشته باشید حتماً 65 را می‌زنید! اما با احتساب مسایل کنکور و اضطراب داوطلبان موقع آزمون، ما به شما قول 50 درصد را خواهیم داد؛ البته باید حتماً در مدت باقی مانده، روزی 2 ساعت فیزیک بخوانید و برنامه‌های گفته شده را انجام دهید.


صدای اول: هزینه دی وی دی ها چقدر است؟


صدای دوم: با توجه به زمان محدود باقی مانده، من به شما فقط پیشنهاد می‌کنم که فیزیک سوم و پیش‌دانشگاهی را بخوانید. برای این دو کتاب لازم است که این دی وی دی ها را تهیه کنید.
300 تست احتمالی با 600 نکته احتمالی 200 هزار تومان، دی وی دی تخته گاز استاد ... 100 هزار تومان، جمع‌بندی و روش‌های تست زنی فیزیک و مکانیک 200 هزار تومان؛ در واقع، شما به کمک این دی وی دی‌ها در 30 جلسه تدریس ارایه شده می‌توانید موفق شوید.

 

(و این گونه داوطلبی با پرداخت 500 هزار تومان، در مدت 45 روز به کمک دی وی دی‌های نکته‌ها و تست‌های احتمالی و تخته گاز رفتن، فیزیک را از 11 درصد به 65 درصد می‌رساند! حالا چه اهمیتی دارد که هر ساله تنها حدود 5/1درصد از داوطلبان ریاضی، فیزیک را 50 درصد به بالا می‌زنند. بدون شک با 90 ساعت مطالعه به کمک دی وی دی های موجود می توان جزو این 5/1 درصد بود!)

پرده سوم


«سال قبلش رتبه 130 هزار منطقه 2 شده بودم و سال بعد هم تا دی ماه نتوانستم وضعیت روحی‌ام را تغییر بدهم؛ تا اینکه در یکی از مجلات، مقاله‌ای از یک استاد بزرگ خواندم ... وقتی به استاد مراجعه کردم، پس از دقایقی که با من صحبت کرد بعضی از تکنیک‌های آلفای ذهنی (مثل تکنیک پاک کردن خاطرات منفی در چند دقیقه) را در مورد من اجرا کرد و روحیه‌ام بسیار قوی و عالی شد و هیچ وقت فراموش نمی‌کنم که از آن روز به بعد از لحاظ فکری بسیار پیشرفت کردم که این را مدیون استاد... هستم. در ادامه پس از اینکه از لحاظ روحی آماده شدم، خیلی زود پس از کارشناسی کردن منابع و انتخاب آنها از سوی استاد، منابع مورد نیازم را تهیه و کارم را شروع کردم. من پشت کنکوری بودم و نمی‌خواستم اشتباهی را که سال قبل انجام دادم دوباره تکرار کنم؛ به همین خاطر، دیگر به کلاس نرفتم و به پیشنهاد استاد از لوح‌های فشرده تدریس اساتید که به صورت کاملاً تکنیکی و راهبردی بود، استفاده کردم و در نهایت با تلاش و پشتکار و علاقه و لوح‌های فشرده اساتید و برنامه‌ریزی دقیق و گام به گام «ایمیج میکینگ!» استاد در کمتر از 2 ماه تغییر بزرگی را در خودم دیدم. پس از آمادگی و تسلّط بر همه دروس، در نهایت برای عملکرد بهتر و سریع‌تر در تست‌ها، استاد توانست با در اختیار گذاشتن لوح‌های فشرده تکنیک‌های تست‌زنی مافوق حرفه‌ای!!!! من را در سه درس به درصد 100 نزدیک کند! در نهایت در دو درس تخصصی زیست و شیمی92 و 94 درصد زدم و دین و زندگی را توانستم بالای 89 درصد بزنم و بعد از این همه زحمت و تلاش و کمک استاد عزیزم به رؤیا و هدفم که دندانپزشکی روزانه بود، برسم»!


آنچه خواندید، گفته‌های یک داوطلب است که در تبلیغات رسانه‌های گروهی آمده است و می‌گوید که یکی از 95 داوطلب سال 91 بوده است که از بین 400 هزار داوطلب این گروه آزمایشی، به بیش از 90 درصد سؤال‌های زیست‌شناسی آزمون سال 91 پاسخ صحیح داده است! همچنین یکی از 118 داوطلب همین آزمون بوده است که به بیش از 90 درصد سؤال‌های شیمی پاسخ صحیح داده است! و از همه مهم‌تر اینکه معدل نهایی اش 23/11 بوده است و سال گذشته نیز رتبه 130 هزار منطقه 2 را کسب کرده و در سالی که قبول شده نیز از دی ماه مطالعه جدی را شروع کرده است!!

میان پرده


«اگر دقت کرده باشید نمونه تست‌هایی که حل می‌کنند، همه برای دهه هفتاد و سال‌های 86، 87، 88 و 89 هست. بچه‌ها! گول نخورید؛ تست‌های کنکور دیگر مفهومی شده است و نمی‌شود با این روش‌ها حلش کرد. تا به حال به خودتان نگفته‌اید که چرا این مؤسسه تست‌های کنکور‌های جدید را حل نمی‌کند؟ خوب معلوم است؛ چون با این روش‌ها، این تست‌ها حل نمی‌شوند. بچه‌ها! قبل از هرکاری خوب تحقیق کنید و مثل من بدون تحقیق خرید نکنید که آخرش بفهمید کلاه سرتان رفته است. بهترین راه قبولی در کنکور، فقط تلاش است. بهترین کار هم خواندن کتاب‌های درسی و کمک درسی است؛ چون باید شما مطالب را یاد بگیرید و مفهومی بخوانید. دیگر گذشت دوره‌ای که روش‌های تستی مد بودند؛ الان طراح‌های کنکور طوری سؤال طرح می‌کنند که با این روش‌ها حل نمی‌شوند. خود سخنگویسازمان سنجش هم هزار بار در رسانه ملی اعلام کرده است که کنکور مفهومی شده و با این روش‌ها نمی‌شود سؤال‌ها را حل کرد، و اینکه بچه‌ها! اینها که می‌‌گویند فلان رتبه را تحویل دادند، شما از رتبه‌های برتر بپرسید ببینید واقعاً این طور بوده است؛ بعد هم مگر چندتا رتبه تک رقمی داریم که اینها می‌خواهند این همه دانش‌آموز را به آن برسانند؟! اصلاً مگر حرفشان با عقل جور در می‌آید؟!
این مؤسسه می‌گوید که با دی وی دی‌های ما می‌توانید 100 درصد تست بزنید، خوب برای 100 درصد تست زدن در یک درس، باید تمام مطالب و نکته‌های آن درس را بلد باشیم؛ اما آیا این دی وی دی ها همه نکته‌ها و مباحث را توضیح داده‌اند؟ مثلاً همین آقای... نصف فیزیک پیش‌دانشگاهی را درس نداده است و هیچ دی وی دی برای اکثر مباحث ندارند؛ حالا با این حساب چگونه می‌شود با خواندن چند تا مبحث به 100 درصد رسید؟!»

(آنچه خواندید بخشی از درد دل‌های یکی از داوطلبان بود که لوح های فشرده معروف را با قیمت چندین میلیون تومان تهیه کرده است).

پرده آخر

در نمایش‌ها، پرده آخر جای به سامان رسیدن همه چیز است: بدها رسوا می‌شوند و خوب‌ها پیروز؛ زشتکاران پشیمان می‌شوند و درستکاران سربلند؛ اما در نمایش ما...
راستی در نمایش ما موفق کیست؟ پیروز میدان چه کسی است؟ آنها که میلیون‌ها تومان پول پرداخت می‌کنند تا جزوات و لوح‌های فشرده را تهیه نمایند و یکشبه ره صد ساله را طی کنند؟ آنها که مدیر این مؤسسه‌ها هستند؟ براستی چه کسی در نهایت در پیشگاه خدا و خلق خدا سربلند این میدان خواهد بود؟ ما قضاوت را به شما می‌سپاریم.


هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش

 

دیگه فکر نکنم کسی باشه که سازمان سنجش رو هم قبول نداشته باشه !؟

موفق باشید!

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...