همیشه قبل از اینکه راجع به موضوعی صحبت کنم از خودم سوال میکنم که آیا من صلاحیت دارم توی این زمینه اظهار نظر بکنم؟ این اتفاق برای دین و زندگی نهایی رخ داد! بر خلاف ظاهر ساده ای که از ابتدائی در ذهن ما نمود پیدا کرده و معلم های دینی معلم های مهربانی بودند که نمره میدادند دین و زندگی نهایی یکی از چالش هایِ سومی ها بوده! به عنوان یک درس سنگین! و من به عنوان کسی که توی نهایی دین و زندگی ۱۹ گرفتم دوست داشتم هرچه بلد بودم رو برای شما تشریح بکنم و روش مطالعه تک تک قسمت های دینی به صورت مجزا + منابع + نحوه پاسخگویی به سوالاتِ آن را  بیان کنم و مطمئن هستم شما هم میتونید نمره خوبی بگیرید!
گام اول برای مطالعه هر درسی مهندسی اون درس هست! دوست ندارم از الفاظ عجیب و غریب استفاده کنم پس خیلی ساده میگم ما باید بدونیم چی قراره تو امتحان بیاد و تمرکزمون باید روی کدوم قسمت ها باشه! و به طور مثال توجه به ما باید به متون زیاد باشه یا به آیات؟ و کدام قسمت ها مهم تر هستند؟

بخـــش اول -تشریح روش های مطالعه و مهندسی سوالات درس دین و زندگی و ساختار سوالی آن در امتحان نهایی
-توضیح کامل و نکته به نکته ساختار سوالی و بیان روش مطالعه هر قسمت در نهایی { بخش های معنی آیات،جای خالی را پر کنید،ستون راست را به چپ متصل کنید ،سوالات پاسخ کوتاه و پاسخ تشریحی بلند}
-تعین استراتژی مطالعه دین و زندگی به صورت خواندن سریع و مرور زیاد { بهتر است دو روز بخوانیم یک روز ۵۰% و روز دیگر ۵۰% یا دو بار ۱۰۰% بخوانیم؟}
-تعین زمان لازم برای مطالعه دین و زندگی { چند روز برای دین و زندگی زمان بگذارم؟}
-تشریح استراتژی از آخر به اول در درس دین و زندگی{ دین و زندگی را از اول به آخر بخوانم یا از آخر به اول؟}
-بیان کامل نحوه نوشتن جوابِ سوالات در نهایی برای کسب نمره کامل و نحوه شروع و پایان دادن به سوالات { اول همه سوالات را بخوانیم بعد جواب دهیم؟ یا تک تک جواب بدهیم؟} { به سوالات کوتاه جواب چگونه پاسخ دهیم به سوالات تشریحی چطور؟}
-معرفی بهترین منبع مطالعه دین و زندگی برای گرفتن ۲۰ از انتشارات خیلی سبز { ماجرای من و درسام}
بخش دوم -تشریح کامل وظایف یک دانش آموز قبل و بعد از امتحان نهایی و باید و نباید های قبل و بعد از امتحان نهایی { قبل از امتحان نهایی نباید در جمع دوستان حضور پیدا بکنیم، بعد از امتحان نهایی نباید در جمع دوستان حضور پیدا بکنیم، بعد از امتحان نهایی نباید از روی کلید سوالات برای خودمان نمره صادر بکنیم و …} -تشریح  کامل جو امتحان نهایی ، نحوه برگزاری آن، و بیانِ فضای محیطی امتحان نهایی -تشریح کامل وظایف پدر و مادران در هنگام امتحانات و مدت زمان ۲۸ روزه { توصیه هایی برای پدر و مادران برای دوری از افراط و تفریط} -چگونگی ساخت جوی عاطفی و معنوی در خانه { بیان صحبت هایی برای جلوگیری از استرس و داشتن روحیه قوی+ صحبت های انگیزشی} پانوشت آخرین کلام های من هستش قبل از پایان کنکور ۹۴ و خیلی خوشحال شدم که اخرین صحبت هام رو قبل از پایان کنکور برای شما سومی های عزیز گفتم
همه دوستانی که مشاور خصوصی دارند شاید اکثر نکات را بدانند! ولی بیایید رو راست باشیم چند درصد بچه های نهایی مشاور دارند که این هارا برای آن ها تشریح بکند؟ امسال تا حد توانم برای سومی ها رایگان کار کردم و تا حدی که میتونستم اون هارو تغذیه کردم! امیدوارم حداقل با این مشاوره خصوصی ۵۰ دقیقه ای یک نمره خوبی در درس دینی بگیرند! و همیشه موفق باشند! قول میدهم استراتژی مطالعه درس هارا برای همه دروس تولید بکنم همش رو خودم نه بلکه به کمک دیگران! باور کنید وسعِ من هم برای شما عزیزان تا همین حد هست! اگر کم هست ببخشید! برای شما سومی عزیز چشم و چراغِ آینده ایران آرزوی موفقیت میکنم
باور کنید وجودِ شما خیلی برای من ارزش داره و یه جورایی وقتی شمارو میبینم یادِ سال هایِ پیشِ خودم می افتم! بی شک استراتژی مطالعه بدون هیچ چشم داشتی و با افتخار تمام برای سومی ها و کنکوری های ۹۵ محتوا به صورت رایگان تولید خواهد کرد! امیدوار هستم گامِ ما حداقل چند درصد توی عدالت آموزشی موثر باشه! همیشه دوست داشتم حرفِ جدیدی برای گفتن داشته باشم! و رمز موفقیت وبلاگمون هم همین بوده! سعی میکنم حرف هایی رو بزنم که هیچکس تا حالا نشنیده! بر خلاف اونایی که تو رادیو نشستن و چند تا روش دست و پا شکسته میگن بعدش میگن برای بقیش پیامک بدید به ….. من عادت دارم همه چیز رو جامع بگم!
موفق باشید